Ievadiet meklējamo vārdu

Iegremdējamie aeratori – burbuļotāji

Iegremdējamie aeratori – burbuļotāji

Iegremdējamie aeratori – burbuļotāji

Aeratora darbības princips.

Iegremdējama tipa aeratori tiek izgatavoti konkrētiem dīķa apstākļiem – ievērtējot dīķa dziļumu, nogulšņu slāņa biezumu dīķa dibenā u.c.

Iegremdējama tipa aerators balstās uz dīķa pamatnes grunts un gaisu tam pievada pa cauruli no kompresora, kas atrodas krastā. Izvēloties šāda tipa aeratoru, ir jāsaslāgo kompresora ražība (gaisa daudzums, ko tas saražo vienā minūtē), difuzora veids un difuzora atrašanās dziļums no ūdens virsmas.

Priekšrocības šāda tipa aeratoriem ir tās, ka viegli piekļūt kompresoram, kompresora saražotā gaisa iepūšanai ir jāpatērē mazāka jauda (mazāk elektroenerģijas) salīdzinot ar aeratoriem, kas ar propelleriem vai lāpstiņām kustina un pārvieto ūdeni. Vienīgais, kas jānodrošina ir no nokrišņiem pasargāta vieta, kur novietot kompresoru un mazjaudīgs elektrības pievads.

No iegremdējama aeratora nevar prasīt, lai tas nodrošinātu plašu un ziemā neaizsalstošu ūdens straumi. Šie aeratori, ja pareizi novietoti, rāmi un klusi burbuļos, neprasīs pieskatīšanu un virs sevis izveidos 3 līdz 5 metrus plašu neaizsalstošu laukumu. Pietiks ar 30-70W elekriskās jaudas. Pārdomāti izveidots aerators efektīvi var darboties arī ar 30W jaudu. Nepārtrauki darbojoties, tas diennaktī izmaksās ap 13 centiem, jeb mēnesī mazāk par 4.- eur. Ja ziemā to izslēgsit, āliņģis aizsals. Uzmanieties un neejiet tuvu aizsalušajai āliņģa vietai – tur ledus var būt plānāks. Varat nogaidīt līdz tas ir droši, tad aptuveni virs aeratora izurbt ledū caurumu un aeratoru atkal iedarbināt, ja tas nepieciešams. Pēc neilga laika burbuļi kustinot ūdeni, izkausēs ledu un āliņģis atkal kļūs plašs. Var ieslēgt aeratoru arī zem pilnībā aizsaluša dīķa, tad ledus slāņa atkausēšana prasīs īlgāku laiku.

Aeratora uzstādīšana.

Nozīmīgi ir atcerēties, ka gaiss satur tikai 18%-20% skābekļa un lielākā gaisa sastāvdaļa ir slāpeklis. Slāpeklis, savukārt, ir tas, ko mēs vēlamies no ūdens izvadīt ārā. Nav vienalga kur un kādā dziļumā liksiet aeratoru un cik daudz gaisa tam pievadīsit.
Piezvaniet un labprāt palīdzēsim noskaidrot, kas ir piemērotākais tieši Jūsu situācijai.

Kontakti atrodami klikšķinot šeit.

Par jaudīgākiem – peldošiem inžekcijas tipa aeratoriem var lasīt klikšķinot šeit.