Ievadiet meklējamo vārdu

Ūdens filtri – cieto daļiņu filtri akvakultūrai

Kādēļ akvakultūrā nepieciešami cieto daļiņu filtri.

Zivju izkārnījumi un barības pārpalikumi akvakultūrā pārvēršas par cietām, ūdenī nešķīstošām daļiņām, kas kļūst par vienu no amonjaka izdalīšanās cēloņiem. Ūdens filtru izmantošana cieto daļiņu atdalīšanai ļauj maksimāli samazināt ūdens piesārņojumu ar cietajām daļiņām. Vissīkākās daļiņas, ko nav iespējams atfiltrēt, jāneitralizē izmantojot biofiltrus – ūdens attīrīšanu ar baktēriju palīdzību. Jo labāk ūdens būs attīrīts no lielajām daļiņām, jo mazāk darba un mazāk dārgo apkopju būs vajadzīgs biofiltriem.

Faivre uzņēmumā izgatavotiem filtriem ir nepieciešama minimāla ikdienas apkalpošana, tie darbojas uzticami un ekspluatācijā ir lēti. Visas komponentes ir izgatavotas no nerūsošiem un agresīvā ūdens vidē noturīgiem materiāliem.

Attēlā zemāk ir redzama filtra principiālā konstrukcija. Tas sastāv no cilindriskas formas ļoti smalka sieta, kas pastāvīgi rotē. Sietam cauri tek attīrāmas ūdens. Tas nelaiž cauri cietās daļiņas, ko mehāniskā veidā noskrāpē no sieta un ar skalošanas ūdens palīdzību izvada ārā pa īpašu atvadcauruli. Sieta acu izmēri var būt robežās no 26 līdz 500 mikroniem. Rotējošo cilindru griež nelielas jaudas elektromotors, kas ar gumijaspiedziņas siksmas palīdzību savienots ar to.

Ūdens daudzumu, kas var izplūst cau filtru nosaka sieta acu izmērs un sieta kopējais laukums. Kāds tieši filtrs nepieciešams katrā gadījumā, var noteikt novērtējot konkrētos apstākļus un aprēķinot visas iecerētās vai esošās akvakultūras sistēmas darbības komponentes. Sazinieties ar mums un mēs to izdarīsim.

 

drum-filter-principle-faivre

Vairāk par amonjaku un ūdens piesārņojumu varat izlasīt šeit (klikšķiniet).

 

maintenance-free